Кролики, кролівництво, обладнання для кроликів


      Причини негативних наслідків вакцинації кроликівПотрібно стежити за якістю вакцини. Ні в якому разі не придбавати їх з рук. Її бажано купувати не на ринку і навіть не в зоомагазині, а у ветеринарній аптеці або в клініці, де є фахівці з дипломами а не просто продавці без освіти, які проконсультують з приводу її застосування. Необхідно прослідкувати чи правильно вона зберігалася: всі біопрепарати необхідно зберігати при +2 ... +4 , чи є в цьому закладі спеціальний холодильник для зберігання біопрепаратів? Потрібно також звернути увагу на саму вакцину: термін придатності, ціла чи упаковка, чи немає цвілі. Як правило, у багатьох біопрепаратах буває осад, але він повинен розчинятися при струшуванні.
При придбанні вакцини, якщо ви не збираєтеся вводити її в найближчий від покупки час, її бажано на протязі години покласти в холодильник.
При зберіганні потрібно дотримуватися термін придатності.
Якщо ви зібралися вакцинувати кролика і розвели суху вакцину, її необхідно використати одразу.
Все вищевикладене є в інструкції, але хто ж їх читає ...
Необхідно прочитати інструкцію. Кілька разів. Навіть якщо ви раніше застосовували цю ж вакцину від цього ж виробника. Про це правило часто забувають навіть досвідчені кролівники. Справа в тому, що виробники вакцин досить часто міняють інструкції та настанови на свою продукцію. Якщо якась конкретна вакцина в минулому році вводилася через кожні 6 міс, то в цьому вона може вводитися через 12 міс. і т.д. При застосуванні вакцини та будь-яких інших біопрепаратів необхідно дотримуватися інструкції з найменшими нюансами. Якщо ви колись кололи цю вакцину, це не означає, що зараз потрібно робити так само.
Є спостереження, що наявність навіть дуже невеликої кількості гельмінтів у тварини, набагато послаблює ефективність вакцини.
Необхідно пам'ятати, що не завжди вакцинація дає 100% гарантію того, що ваш вихованець не захворіє. Найсильніша вакцина для людини має ефективність 95%, тобто з 100 кролів 5 все одно можуть захворіти! До того ж учені постійно б'ються над отриманням більш нешкідливих і, в той час, більш ефективних вакцин. Поки що частіше виходить або одне, або інше. Сильна вакцина може сама по собі викликати захворювання, хоча трапляється це дуже рідко.
Вітчизняні вакцини для кроликів можна віднести до порівняно безпечних, деякі можна вводити навіть вагітним кролицям, але, висловлюючись на ветеринарному жаргоні, вони можуть "пробивати", тобто тварина може захворіти, незважаючи на дотримання всіх правил.
Все ж у переважній більшості випадків не можна в усьому звинувачувати виробника вакцини. Адже основний ефект вакцинації залежить, по-перше - від якості вакцини, від її правильного зберігання, по-друге - від реакції організму тварини, і тут дуже багато залежить від нього самого. Дуже часто слабкий імунітет виробляється у літніх тварин, алергиків (навіть якщо на момент вакцинації вони не хворіли), уражених гельмінтами. Тому, якщо у вас така тварина, необхідно пам'ятати про це і навіть після вакцинації намагатися не піддавати його ризику підхопити інфекцію, наприклад, обробляти репелентами, оскільки міксоматоз часто переноситься комахами. Краще, щоби клітки у кролівника не дозволяли комарам та мухам залітати в житло, як це є в практично у всіх моделях Раббітакс

Вітчизняні вакцини для кроликів підрозділяються на моновалентні - від одного захворювання, і бівалентні вакцини - від двох захворювань. Моновалентні вакцини на практиці виявляються більш сильними, бівалентні - більш зручними в застосуванні (все ж таки менше колоти). Маленьким кроленятам і дорослим кроликам, яких раніше не вакцинували, краще вводити моновакцину, ревакцинацію можна проводити і бівалентною. Думки про те, які вакцини краще - моно або асоційована дуже різні. Нам, як споживачам часто не доводиться вибирати: як правило, у продажу бувають або моно вакцини або асоційована. Тому, замість того щоб бігати по всьому місту в пошуках тієї чи іншої, отримавши пораду від авторитетнї особи вакцини - краще не втрачати дорогоцінного часу і прищеплювати кролика тієї, що під рукою. Оскільки всі вакцини не досконалі і багато ще залежить від кролівника: як і чим ви годуєте кролика, умови його утримання і пр.

Вакцинація - це завжди великий стрес для організму. Продуктивні сільськогосподарські тварини втрачають до 5-10% живої маси під час вакцинації. Тому кожен кролівник вирішує сам, що для нього і його кроликів важливіше. Нова точка зору - краще взагалі вирощувати кроликів  в добре озброєний натуральний спосіб, виховуючи міцне здоров’я у кролика, і не вакцинувати їх взагалі. Але таке можливо за високий фах кролівника та добру інструмент для утримання кроликів.

Удачі всім кролівникам! Нехай Ваших знань буде достатньо для того, щоб не вдаватися до вмінь рятувати поголів'я від міксоматозу та іншої напасті.

Бізнес на кроликах - посилання.

ЕКО-КРОЛІВНИЦТВО


Эмблема Раббакс Текнолоджи
UK

Вакцинация кроликов

Вакцінація кролів
Copyright © 2004 -2019 Раббакс Текнолоджи
       Условия использования сайта
Клетки для кроликов
rabbit-breeding rabbax technology