Кролики, кролівництво, обладнання для кролів

 
Пастерельоз кроликів

Пастерельоз кролів

Використання міні-ферм на кролегосподарстві створює можливість локалізації - кролики повітряно-крапельним шляхом одне одного не піддають зараженню так, щоб заразилося все господарство. Захворіває тільки контактна группа в одній окремо взятій міні-фермі або одне відділенні мініферми. А оскільки групи кроликів розмежовані, і не мають спільного контактного з'єднання один з одним - проблеми пастерельозу практично не створюють втрат для господарства, навіть якщо зараза з'явилася на господарстві. Варто лише вчасно виявити хворих кроликів.
В основі профілактики пастерельозу повинні бути запобіжні заходи. Тваринам треба створювати такі умови, при яких інфекція або зовсім не розвивається, або розвиток її великою мірою гальмується. Просторі, теплі і сухі приміщення або клітки для кроликів типу «Раббітакс», де підтримується санітарно-гігієнічний режим, правильне і повноцінне годування - основна умова профілактики та запобігання захворювань.

.

Пастерельоз кролів

.

Збудником пастерельозу є мікроорганізм- пастерела.

Гостра форма пастерельозу називається геморагічною септицемією. Пастерельоз - дуже заразна хвороба. Вона швидко виникає і поширюється на фермі при груповому утриманні кролів у закритих вогких, брудних і погано провітрюва¬них приміщеннях. Кролі пастерельозом заражаються, коли вдихують повітря, де є дрібнісінькі крапельки носового слизу хворих тварин, коли поїдають заражений корм та воду, а також через рани і садна на шкірі. Годівниці, на¬пувалки, віник, інструменти кролівника - все це також є джерелом зараження здорових тварин.

Є два шляхи захворювання на пастерельоз: занесення ззовні і перехід бацилоносійства в різко виявлене захво¬рювання.
Найчастіше у кролівницьких господарствах зустрічається хронічна форма пастерельозу - риніт, або заразна нежить. При такій формі хвороби кріль починає чхати. Слизова нежить переходить у слизово-гнійну та гнійну, на передніх лапках утворюються «зачоси», а на ніздрях «кірки», дихання стає утрудненим, виникає кон’юнктивіт очей, уражується лабіринт вуха, тварина по¬чинає тримати голову похило. Хвороба часто супроводжується проносом, тварина стає пригніченою, не приймає корму. У запущених випадках сильні гноєтечі закупорюють носові отвори, утруднюючи дихання. Хвороба переходить на трахею та легені, і тварина гине.

Підгостра форма пастерельозу - запалення легень - зустрічається порівняно рідко і як загострення хронічної форми. При такій формі хвороби кріль важко дихає, а з носа в нього тече слиз, у легенях, коли прислухатися, чути хрипи. Хвороба триває 1-2 тижні і звичайно закінчується смертю. При розтині виявляється запалення ле¬гень; у грудній порожнині наявність кров’янистої рідини, на легенях сіруваті плівки з домішкою гною (гнійний або фіброзний плеврит).

Кролів, хворих на гостру, підгостру і хронічну форми пастерельозу, забивають. Тварин, яких запідозрюють у цьому захворюванні, переводять в ізолятор. Клітки або вольєри, де перебували хворі тварини, негайно дезинфікують. Дезинфікуючі засоби: розчин формаліну, 3-процентний розчин суміші неочищеної карболової кислоти на медичному лізолі, крутий кип’яток, парова дезинфекція з наступним просушуванням вогнем паяльної лампи,  сучасні дезінфектанти.  Щоб не виселяти кролів, використовують структуровану воду з окислювально-відновлюваним потенціалом більше +350 мВ ( високї кислотністі).

Трупи загиблих кролів треба негайно видаляти, а хво¬рих тварин забивати або переводити в ізолятор.

Ефективних засобів лікування пастерельозу зараз  є достатньо. Але сьогодні для прогресивного кролівника важлива не ефективність лікування, а ефективність  недопущення появи цього захворювання. Покладатися на сучасну ветеринарну медицину звісно можна, але який сенс чекати, коли хвороба прийде? І чи приходить вона одна? Звичайна муха може стати переносником бацил. Саме тому в обладнанні «Раббітакс» виставлений захист від мух та комарів, і в цілому конструкція зроблена так, щоби бруду та різних накопичень не ставалося (15 степеней захисту кроликів від існуючих факторів загроз в кролівництві). А використання міні-ферм на кролегосподарстві створює локалізації - кролики повітряно-краплинним шляхом один одного не піддають зараженню так, щоб заразилися всі. Захворіває тільки контактна група. А оскільки групи кролів розмежовані, і не мають спільного контактного сполучення один з одним - проблеми пастерельозу практично не створюють втрат, навіть якщо зараза з’явилася на господарстві. Слід, лише вчасно виявити хворих кролів.


ЭКО-КРОЛІВНИЦТВО
Эмблема Раббакс Текнолоджи
UK
Copyright © 2004-2019 Раббакс Текнолоджи
       Условия использования сайта
Клетки для кроликов
rabbit-breeding rabbax technology