Альтернативные проекты

Інфекційний стоматит кроленят

 

ЭКО-КРОЛІВНИЦТВО
Эмблема Раббакс Текнолоджи
Інфекційний стоматит кроленят
Бройлик   Объявления  Наука об эко-кролике  Лицензии  Полезные материалы  Советы кролиководам  Аксессуары кролиководства
Беседка О форумах кролиководства Об ассоциациях кролиководов Кролиководство в Украине  Куда вложить деньги?
UK
Пастерельоз кролів
Міні-ферма для кролів
Оборудование Евро Раббитакс

Інфекційний стоматит кроленятЗаразне захворювання слизової оболонки ротової порожнини - найбільш поши¬рене захворювання молодняка кролів. Захворювання може уражувати кроленят з 20-25-денного до 3-місячного віку.

Збудником є вірус, якого не видно і під мікроскопом. Вірус знаходиться в епітеліальних клітинах слизової оболонки ротової порожнини і в слині хворих кролів.

У захворілих кроленят виникає сильна слинотеча, яка змочує підщелепний простір, груди, лапки і мордочку тварини. Слизова оболонка рота червоніє. На язиці, а часто і на слизовій оболонці верхньої губи утворюється тонкий білястий наліт у вигляді плямочок та смужок, який незабаром зливається в суцільний наліт. На 4-5-й день наліт перетворюється в буруватий або жовтуватий. Поверхня язика стає сірувато-червоного, брудного ко¬льору. Хворі кроленята мають вигляд пригнічених, мало¬рухливих; хутро у них скуйовджене. Часто хвороба супроводиться розладом травлення, кріль різко худне, і смерть настає на 4-5-й день. При сприятливому закін¬ченні хвороба триває від початку захворювання слизової оболонки рота 10-12 днів і 8 - 10 днів з моменту виник¬нення слинотечі.

У практиці кролівництва, як правило, до 10% кроле¬нят інфекційний стоматит переносять без ознак слинотечі або з невеликим виділенням слини. Ця форма не супроводжується розладом травлення і звичайно закінчується виду¬жанням.

Щоб не сплутати інфекційний стоматит з іншими хво¬робами, що супроводжуються слинотечею, треба завжди ди¬витись на ротову порожнину кроленят. Описані її ура¬ження свідчать про захворювання тварини на інфекцій¬ний стоматит.

Хворих кроленят треба насамперед відокремити від здорових, а клітки та інвентар добре продезинфікувати гарячим розчином їдкого натрію, креоліну , або лугу.

При лікуванні тварини добрі результати дає застосу¬вання білого стрептоциду по 0,2-0,3 г на прийом, двічі на день. Такі самі результати дає змочування слизової обо¬лонки рота 2-процентним розчином мідного купоросу або свіжовиготовленим розчином марганцевокислого ка¬лію 1 : 1000.
Для профілактики здоровим кроленятам, поставленим на карантин, дають стрептоциду по 0,1 г. Раціон пови¬нен складатися з м’якої лучної або польової трави, коров’ячого молока, подрібненого вівса, ніжного сіна, коренеплодів.

Попередження хвороби.

Безумовно, загальні вимоги сучасної гігієни і санітарії кролівництва стоять на шляху багатьох вірусних і бактеріальних захворювань. Виникнення багатьох хвороб обумовлено поганими умовами проживання кроликів. Слід уважно поспостерігати, у кого і як утримуються кролики, щоб зрозуміти природу захворювань того або іншого роду. Про те, як захищають кроликів сьогодні від різних факторів ризику захворіти, пишемо тут
Поширенню хвороби сприяє скупчений зміст і контакт хворих кроликів зі здоровими, підвищена вологість і бруд у клітки для кроликів, перебої в годуванні і т. д. Власне, інфекційний стоматит кроликів як раз один з індикаторів культури кролівництва того чи іншого кролівника.


Infekcijnij_stomatit_krolenjat
Кролики акселераты акселерационное кролиководство
Клетки для кроликов
Раббитакс 4 W
Раббитакс 8 Дабл ю
Раббитакс 10 Раббитакс 16 Раббитакс 12
rabbit-breeding rabbax technology
Copyright © 2016 Раббакс Текнолоджи
       Условия использования сайта