Эко кролиководство

г. Мукачево e-mail: rabbitax@gmail.com   t.: +38 066 75 65 755   +38 050 745 79 89

 

Кролівництво в Україні

 

 

Кролівництво в Україні сьогодні має декілька способів розведення і утримання кроликів, в основному їх можна віднести до трьох категорій:

1. Ретро;

2. Техно;

3. Еко.

 

1.Ретро-кролівництво - це кролівництво, засноване на традиційних, старих знаннях, прийомах господарювання. В основному придатне для дворових, невеликих селянських господарств. У цьому кролівництві застосовують прості способи  розведення і утримання кролів, раціон орієнтований в основному на  кормову базу, яка  є на селі - зернові, коренеплоди, відходи сільськогосподарських  культур.  Ретро-кролівництво сильно схильне до захворюваності кроликів різними хворобами, а при зіткненні з важкими інфекційними хворобами кролики гинуть. Дуже часто спостерігається низька культура кролівництва, рівень заходів що використовується по запобіганню можливим захворюванням, падіж, відсутність сучасних знань про кролика і його звички. Все це  є негативною стороною цього кролівництва.  Крім того,  самі кролики не мають ніяких своїх переваг - вони хворобливі, довго виростають до товарної ваги, схильні до сезонних відхилень і т.п. В ретро-кролівництві не використовується продумане житло, кроликів утримують аби як, піддаючи їх організми всілякому стресу.Кролівництво,  кролівництво  Україна, ретро-кролівництво, гібридні кролики, еко-кролик, види кролівництва, кролівники України, бізнес під ключ

 

2.Техно-кролівництво - це кролівництво, де застосовуються сучасні способи вирощування і розведення кроликів в промислових масштабах. Майже без виключення таке кролівництво виконується в критих спеціалізованих приміщеннях де в якості племінного матеріалу використовують гібридні кролики. Використання останніх дозволяє отримати товарну тушку купівельних розмірів вагою 1,5-2 кг. У такому кролівництві використовуються великі окрольні навантаження на кролиць  (в деяких до 10 разів на рік), життя кроликів під забій триває  2-3  місяці і за своє коротке життя такий кролик, не дорісши, ще в «дитячому» віці забивається. В основному в «секретному режимі»,  отримує неабияку частку препаратів, гормональних, стероїдних, стимулюючих зростання м'язової тканини тварин і пригноблюючих статевий розвиток (заміна кастрування). В результаті такого бройлерного вирощування кролик виходить «технічним», таким, що різко відрізняється по смаковим якостям від ретро- і еко-кролівництва. Технічний кролик, як правило, це кролик цехових, тепличних порід, що нікуди не годиться  життю ні на волі, ні в клітках поза цехом або приміщенням. Якість м'яса, хутра - найнижча зі всіх видів кролівництв. По частині бізнесу технокролик  є стабільно-прибутковим, якщо масштаби такого кролівництва великі. Окупність вкладень в таке кролівництво може відбуватися декілька років.

 

3.Еко-кролівництво - це кролівництво, яке використовує тільки натуральні, природні способи утримання і розведення кроликів, метою якого є виховання і збереження найвищого імунітету тварини, забезпечення для них найкращих гуманних умов утримання, та отримання з нього продукції найвищої споживчої  якості.

Використання кормів без стимуляторів росту, застосування  жорстких профілактичних і запобіжних засобів  після виникнення хвороб, епідемій,  вірусних інвазій, максимальний облік фізіологічних особливостей тварин, його звичок, створення  ідеального середовища життя - це неповний перелік розставлених акцентів в цьому  кролівництві. Еко-кролик - унікальна тварина, яка десятиліттями виховується в умовах і методі найбільшого сприяння.

В еко-кролівництві застосовують тільки натуральні, природні компоненти (раціон, профілактика хвороб, ін.)  і прийоми ( утримання, розмноження, ін. ).

 

Що стосується ліквідності і вартості згаданих видів кролівництв, то ретро-кролівництво не має  нічого спільного з бізнесом. На такому кролівництві  не можна отримати дохід, практично завжди супутні падіж, та довгі строки отримання продукції.  Техно-кролівництво  -  початкові капіталовкладення  дуже громіздкі. Потрібна особлива інфраструктурна підв'язка і наявність критих опалювальних приміщень. Рентабельність настає, коли господарство працює з сотнями і тисячами голів кроликів. Продукція на виході - технічне м'ясо, яке не користується такими високими рівнями продажів як інші види м'яса тварин.  Еко-кролівництво можна  організувати практично з будь-якого наявного і більш-менш значущого капіталу. Воно доступне як  простому селянинові, так і  поважному  комерсантові. Окупність вкладень може настати  і в перший рік, а ліквідність продукції, деколи якнайкраща в тваринництві, оскільки попит  перевищує пропозицію.  До можливих недоліків теми можна віднести необхідність комерційної ініціативи і грамотного менеджменту. Проте  це питання професійного порядку, і думається,  при нормальній організації бізнесу подібні питання не є питанням проблематики. Продукція еко-кролика по асортименту не відрізняється від продукції  інших видів кролівництва. Проте за якістю - разюче! Перш за все необхідно зрозуміти сам спосіб отримання екологічно чистого продукта. Еко-кролик, на відміну від своїх цехових родичів - технічних кроликів, отримує вдосталь комфорту і турбот, як з боку людини, так і з боку оберігаючого його організм технології і інструменту -спеціальних конструкцій - еко-ферм. Перебуваючи все життя на чистому повітрі, а не в закритому приміщенні, отримуючи вдосталь радісну сонячну енергію, а не сутінки, чи світло енергозберігаючих ламп, кормлячись не хімічною мішаниною а натуральними кормами, зігріваючись взимку і охолоджуючись літом, такий еко-кролик накопичує не отрути та хімікалії в своєму організмі, а цінну біохімію, який зрештою, через м'ясо віддає людині.

 

Бройлерні технології вирощування кроликів не мають нічого спільного зі здоровою їжею. Як може м'ясо кролика мати все те, що повинне бути в нормальному організмі за два місяці, підстібаючи таке зростання введенням гормонів і стимуляторів росту? Як може тварина, керована інстинктами, жити  по розпорядку дня, режимному включенні-виключенні систем обслуговування? Тільки перебуваючи в зомбованому вигляді, коли притупляються основні інстинкти і звички.  Чи згідні  їсти таке «штучне» м'ясо  споживачі, питання риторичне.  Еко-кролик  зазвичай не хворіє, його не косить на смерть перша краща епідемія на фермі, його імунітет настільки сильний, що з вакцинами або ветеринарами він може бути не знайомий зовсім. Його м'ясо - вищих гастрономічних властивостей, належить до категорії «екстра», без запаху сечі (що є справжнім прокляттям в звичайному кролівництві), молоде, молочне (але забивають кролика вже в дорослому віці - 4 місяці, коли він важить 4-6 кг). Дуже корисне для здоров'я людини м’ясо еко-кролика цілюще, оскільки молодий кролик смокче свою маму до 3-х місячного віку, відповідно, набирає весь імунітет з молоком, а через місяць - віддає людині. Ціна на м'ясо не буває нижчою за 75 грн. і по-декуди відчувається його дефіцит! Шкірка  завжди найкраща, а є породи, у яких вона  на рівні норки по красі і міцності! Розводячи породи хутряні, наприклад, шиншилового кролика, чи кролика Білий Рекс, отримують прекрасний матеріал для підробок під диких тварин, і вартість таких шкірок куди нижча! Загалом, вперше за останні десятиліття, еко-кролівництво стало не тільки прибутковим, але напевно, лідером по рентабельності в тваринництві взагалі.

 

В основу племінного поголів'я був закладений елітний, куплений прямо в С.-Петербурзі безпосередньо від академіка І.М.Михайлова матеріал, схрещений із закарпатськими породами.  Вдало адаптувавши північних кроликів з кроликами з помірних або теплих зон, отримані еко-кролики винагороджують гурманів своїм відмінним м'ясом, а  модниць - хутром. Досвід «Раббакс Текнолоджі» спровокував широкий інтерес до діяльності закарпатської компанії. Її роботою цікавляться як кролівники України,  так і  зарубіжні.  У свою чергу, «Раббакс Текнолоджі» змогла надати повний спектр послуг з даної теми, починаючи від відкриття курсів по підготовці еко-кролівників, закінчуючи послугами організації бізнесу  «під ключ».

 

Права защищены   "Раббакс Текнолоджи"