Гілковий корм для кролика

Цінність гілкового корму для кроликівОстаннім часом гілковий корм  забутий кролівниками або переведений в категорію другосортного, малозначне і недостойне уваги. Пов'язано це в першу чергу з все більшим впровадженням концентрованих кормів, а окремі кролівники взагалі обмежують раціон кролика комбікормами та сіном з водою. Насправді, для нормального розвитку і підтримки життєвого циклу, раціон тварини повинен бути різноманітним. Дикі родичі наших домашніх вихованців не маючи обмежень по переміщенню і підкоряючись уродженому інстинкту часто воліють свіжій і соковитій травичці - гілковий корм.

Що ж змушує їх вступати з нашої точки зору так нелогічно?
По-перше, тварини таким чином доповнюють свій раціон відсутніми органічними речовинами і мікроелементами які містяться в них, а також вітамінами і грубою клітковиною.

По-друге покращують засвоєння їжі, стимулюють травлення, чистять шлунок та кров.
Крім того не секрет, що багато хвороб дикі тварини лікують, інстинктивно знаходячи в полі чи в лісі потрібну рослину.
Зауважимо, що у кролівників,  поки  кролики гризуть підлоги і стінки в своїх клітках, еко-кролики із задоволенням сточують свої зубки обгризаючи кору невеликих стовбурів дерев і просто перемелюючи дрібні гілки, які підкладе еко-кролівник  до кролика.
У літній час, зазвичай кролівники годують кроликів  великою кількістю соковитих кормів.  Шлунок кролика може дати збій (діарея), і тут на виручку прийде свіжий гілковий корм. Розбавляючи соковиті корми гіллякою ви мінімізуєте подібні ризики.

Для кролівника корм з гілляк  може становити інтерес і з економічної точки зору. Дешевизна і доступність гілкового корму починаючи з ранньої весни і закінчуючи пізньою осінню - ось ті плюси, які повинні дати привід задуматися про більше до нього уваги. При нестачі основних кормів гілковий корм може прийти на виручку і закрити всі дірки в заготовках на зиму, природно, вже  у висушеному вигляді.
Заготовлювати можна гілки багатьох  дерев (клен, тополя, береза, верба, вільха,  ясен, акація, груша, малина, бузок, горобина, ялина, сосна, ялівець, осика, шовковиця або тутовник, яблуня, та всі і не перелічити). Винятком є ??вовче лико, багно, бузина, фахівці не радять абрикос, сливу й вишню через наявність синільної кислоти. Треба відзначити, що гілковий корм за поживністю займає проміжне положення між сіном і соломою і чим більше на ньому буде листя, тим калорійність корму буде вище. Однак навесні, в не зовсім відкритих ще бруньках міститься маса корисних речовин і цим треба встигнути скористатися.

Взагалі ж гілковий корм рекомендують заготовлювати в середині літа, коли листя повністю набрали свої кондиції і ще не стали в'янути. У середній смузі - це весь липень місяць.

Якщо ви одночасно з розведенням кроликів займаєтеся і виноградарством, то після кожної обрізки лози у вас з'явиться маса батогів, які можна згодовувати кроликам. Окремо стоять гілки хвойних дерев. Їх звичайно не треба висушувати, вони і так цілий рік перебувають у легкотравному вигляді. Додавати в раціон їх бажано взимку в якості вітамінізованої добавки. Хвоя крім того має бактерицидні властивості. Тут головне не перебрати!. Вводити поступово, давати потроху. Існує поширена думка, що норма видачі будь-якого гілкового корму на одного кролика не повинна перевищувати 300 гр. влітку і 200 гр взимку. Дуже обережно згодовують березові гілки (навантаження на нирки), так само дубові та вільхові (закріплюючий ефект не завжди корисний).

Якщо влітку гілковий корм поступає безпосередньо з дерев, то на зиму його треба сушити. Підготовлені нарізані гілки, товщиною до 1 см і довжиною до 0,5-1,0 метра пов'язують в віники і сушать у тіні, оберігаючи від заплісневіння.  Чим тонше гілки і чим більше на них листя, тим корм буде споживнішим  і охочіше буде з'їдатися. З товстих гілок, кролики в основному з’їдають кору, що втім теж має позитивний ефект. Кролики таким чином сточують зуби і значить ваша клітка прослужить довше. Особливо просунуті заготівельники для поліпшення кондицій (зовнішній вигляд, запах, колір) і додаткового захисту від цвілі підсолюють віники з розрахунку 400 грамів на кубометр сировини. Зберігають у сухих провітрюваних місцях, підвісивши за підставу або в нещільних штабелях.

В кінці два важливих зауваження. Ніколи не використовуйте гілковий корм, заготовлений з дерев та кущів, оброблених отрутохімікатами. Гадаємо, коментарі будуть зайвими. При масовій заготівлі гілкових кормів необхідно погоджувати свої дії з місцевим лісництвом.
Клітки для кроликів своїми руками, міні-ферми для кроликів
Бройлик   Объявления  Наука об эко-кролике  Лицензии  Полезные материалы  Советы кролиководам  Аксессуары кролиководства
Беседка О форумах кролиководства Об ассоциациях кролиководов Кролиководство в Украине  Куда вложить деньги?
Цінність гілкового корму для кроликів
UK
Чертеж Раббитакс 8
Клетки для кроликов
Copyright © 2004- 2017 Раббакс Текнолоджи
       Условия использования сайта