Бизнес на кроликахБизнес на кроликах
 
Клетки для кроликов
Интенсивное кролиководство
Натуральное кролиководство

На сьогодення кролівництво представлене рядом різних технологій, основними з яких є: ретро-технологія, техно-кролівництво та еко-кролівництво. Ретро-технологія заснована на традиційних прийомах ведення господарства, які гідні для невеличкого селянського подвір’я у 20…50 кролиць. При цьому застосовуються найпростіші способи розведення та  утримання кролів, раціон орієнтований на кормову базу селянського подвір’я, а самі кролі не захищені від спалахів вірусних інфекцій. Дуже часто спостерігається низька культура виробництва (не проводиться дезінфекція, щоденне прибирання та годівля). На розведення кролів впливає сезонний фактор, а самі тварини тривалий час ростуть до товарної ваги - 150…160 днів. Таке кролівництво непридатне до використання з комерційною метою (рис. 13).

Еко-кролик

Рис. 13. Зовнішньокліткова система утримання кролів
Рис. 14. Технологія утримання при техно-кролівництві  
Рис. 15. Еко-кролеферма Лариси Подолян
                       (Миколаївська область)        Джерело:
Монографія Г.А. Коцюбенко
Бройлик
Объявления
Наука об эко-кролике
Лицензии
Полезные материалы
Советы кролиководам
Аксессуары кролиководства
Беседка
Кролики, кролиководство, оборудование для кроликов
UK
Раббакс Текнолоджи
Copyright © 2017 Раббакс Текнолоджи
       Условия использования сайта
Раббитакс 4 W
Клетки для кролей
Разведение кроликов
клетка для кроликов Раббитакс 6
Оборудование для кроликов Раббитакс 8
Раббитакс 8 Дабл ю

Еко-кролик

Еко-кролівництво - це кролівництво, яке використовує технології утримання, розведення та годівлі максимально наближені до природних. За мету ставиться отримання продукції найвищого споживчого ґатунку без використання кормів, які містять стимулятори росту. Репродуктивні якості тварин при цьому завжди найкращі [114].

Застосування технології можливе як у селянському подвір’ї, так і у промислових   масштабах   (рис.15).

Позитивним моментом еко-кролівництва є здешевлення витрат на вироблення продукції у порівнянні з іншими промисловими технологіями. За рік отримують 4 окроли при багатоплідності 10 голів та виходом товарного молодняку 9 голів. Кормові витрати при цьому складають 3,8…4,0 кормових одиниць на 1 ц приросту. При вирощуванні еко-кролика окрім м’яса товарну цінність має його хутро, яке у готовому виробі може коштувати від 50 до 250 грн. При забої у 120…130 днів тушка важить 2,0…2,3 кг. Чистий прибуток по м’ясу складає 50…80 грн [108].
Еко-технологія універсальна, тобто вона може бути використана як у селянському подвір’ї на 50…100 кролиць, так і у промисловості на 500…2000 кролиць. При невеликому стартовому капіталі - 15…20 тис.євро кожний бажаючий може організувати свою справу. Окуповується такий проект за 1,5…2,0 роки, а потім еко-кролик працює на добробут підприємця та здоров’я людини [113].
Техно-кролівництво передбачає сучасні способи утримання та розведення кролів з метою їх вирощування у промислових масштабах. Майже без виключення таке кролівництво виконується у критих спеціалізованих приміщеннях з використанням гібридних порід кролів. Використання останніх дозволяє отримати тушку споживчих розмірів вагою 1,5…2,0 кг. При такій технології застосовуються великі окрільні навантаження на кролиць (5…10 разів на рік). Життя кролів до забою триває не більше 2,5 місяців.

Техно-кролик дуже відрізняється за якістю м’яса, оскільки він вирощений у тепличних умовах, з використанням різних препаратів, які прискорюють ріст. З точки зору бізнесу, техно-кролівництво є стабільно-прибутковим, якщо масштаби його великі - 2000…10000 кролиць, а це потребує великого стартового капіталу - 1,5…5,0 млн.євро. Окупність такого кролівництва може тривати від 10 років та більше і не кожному бажаючому по кишені (рис. 14).