ролики, крол≥вництво, обладнанн€ дл€ крол≥в

 
Пастерельоз кролів
Google
Ѕройлик   ќбъ€влени€  Ќаука об эко-кролике  Ћицензии  ѕолезные материалы  —оветы кролиководам  јксессуары кролиководства
Ѕеседка ќ форумах кролиководства ќб ассоциаци€х кролиководов  ролиководство в ”краине   уда вложить деньги?
клетка для кроликов Раббитакс 6
Оборудование Евро Раббитакс

Пастерельоз кролів

¬икористанн€ м≥н≥-ферм на кролегосподарств≥ створюЇ можлив≥сть локал≥зац≥њ - кролики пов≥тр€но-крапельним шл€хом одне одного не п≥ддають зараженню так, щоб заразилос€ все господарство. «ахвор≥ваЇ т≥льки контактна группа в одн≥й окремо вз€т≥й м≥н≥-ферм≥ або одне в≥дд≥ленн≥ м≥н≥ферми. ј оск≥льки групи кролик≥в розмежован≥, ≥ не мають сп≥льного контактного з'Їднанн€ один з одним - проблеми пастерельозу практично не створюють втрат дл€ господарства, нав≥ть €кщо зараза з'€вилас€ на господарств≥. ¬арто лише вчасно ви€вити хворих кролик≥в.
¬ основ≥ проф≥лактики пастерельозу повинн≥ бути запоб≥жн≥ заходи. “варинам треба створювати так≥ умови, при €ких ≥нфекц≥€ або зовс≥м не розвиваЇтьс€, або розвиток њњ великою м≥рою гальмуЇтьс€. ѕростор≥, тепл≥ ≥ сух≥ прим≥щенн€ або кл≥тки дл€ кролик≥в типу Ђ–абб≥таксї, де п≥дтримуЇтьс€ сан≥тарно-г≥г≥Їн≥чний режим, правильне ≥ повноц≥нне годуванн€ - основна умова проф≥лактики та запоб≥ганн€ захворювань.

.
Пастереллез кроликов  Миниферма "Раббитакс 16"
Ћокальна€ мини-ферма "–аббитакс 16"

Пастерельоз кролів

.

Збудником пастерельозу є мікроорганізм- пастерела.

Гостра форма пастерельозу називається геморагічною септицемією. Пастерельоз - дуже заразна хвороба. Вона швидко виникає і поширюється на фермі при груповому утриманні кролів у закритих вогких, брудних і погано провітрюва¬них приміщеннях. Кролі пастерельозом заражаються, ко¬ли вдихують повітря, де є дрібнісінькі крапельки носового слизу хворих тварин, коли поїдають заражений корм та воду, а також через рани і садна на шкірі. Годівниці, на¬пувалки, віник, інструменти кролівника - все це також є джерелом зараження здорових тварин.

Є два шляхи захворювання на пастерельоз: занесення ззовні і перехід б hC0hCPя–ШhCPhC@PhCрізко виявлене захво¬рювання.
Найчастіше у кролівницьких господарствах зустрі¬чається хронічна форма пастерельозу - риніт, або за¬разна нежить. При такій формі хвороби кріль починає чхати. Слизова нежить переходить у слизово-гнійну та гнійну, на передніх лапках утворюються «зачоси», а на ніздрях «кірки», дихання стає утрудненим, виникає кон’юнктивіт очей, уражується лабіринт вуха, тварина по¬чинає тримати голову похило. Хвороба часто супроводжується проносом, тварина стає пригніченою, не приймає корму. У запущених випадках сильні гноєтечі закупорюють носові отвори, утруднюючи дихання. Хвороба переходить на трахею та легені, і тварина гине.

Підгостра форма пастерельозу - запалення легень - зустрічається порівняно рідко і як загострення хроніч¬ної форми. При такій формі хвороби кріль важко дихає, а з носа в нього тече слиз, у легенях, коли прислухатися, чути хрипи. Хвороба триває 1-2 тижні і звичайно закін¬чується смертю. При розтині виявляється запалення ле¬гень; у грудній порожнині наявність кров’янистої рідини, на легенях сіруваті плівки з домішкою гною (гнійний або фіброзний плеврит).

Кролів, хворих на гостру, підгостру і хронічну форми пастерельозу, забивають. Тварин, яких запідозрюють у цьому захворюванні, переводять в ізолятор. Клітки або вольєри, де перебували хворі тварини, негайно дезинфі¬кують. Дезинфікуючі засоби: розчин формаліну, 3-процентний розчин суміші неочищеної карболової кислоти на ме¬дичному лізолі, крутий кип’яток, парова дезинфекція з наступним просушуванням вогнем паяльної лампи,  сучасні дезінфектанти.  Щоб не виселяти кролів, використовують структуровану воду з окислювально-відновлюваним потенціалом більше +350 мВ ( високї кислотністі).

Трупи загиблих кролів треба негайно видаляти, а хво¬рих тварин забивати або переводити в ізолятор.

Ефективних засобів лікування пастерельозу зараз  є достатньо. Але сьогодні для прогресивного кролівника важлива не ефективність лікування, а ефективність  недопущення появи цього захворювання. Покладатися на сучасну ветеринарну медицину звісно можна, але який сенс чекати, коли хвороба прийде? І чи приходить вона одна? Звичайна муха може стати переносником бацил. Саме тому в обладнанні «Раббітакс» виставлений захист від мух та комарів, і в цілому конструкція зроблена так, щоби бруду та різних накопичень не ставалося ( 15 степеней захисту кроликів від існуючих факторів загроз в кролівництві) . А використання міні-ферм на кролегосподарстві створює локалізації - кролики повітряно-краплинним шляхом один одного не піддають зараженню так, щоб заразилися всі. Захворіває тільки контактна група. А оскільки групи кролів розмежовані, і не мають спільного контактного сполучення один з одним - проблеми пастерельозу практично не створюють втрат, навіть якщо зараза з’явилася на господарстві. Слід, лише вчасно виявити хворих кролів.


Ё ќ- –ќЋ≤¬Ќ»÷“¬ќ
Эмблема Раббакс Текнолоджи
UK
«ахист крол≥в
Разведение кроликов
Ѕлог кролиководства
клетка для кроликов Раббитакс 6
Оборудование для кроликов Раббитакс 8
Раббитакс 8 Дабл ю
Раббитакс 10 Раббитакс 16 Раббитакс 12
Клетки для кролей
Copyright © 2016 –аббакс “екнолоджи
       ”слови€ использовани€ сайта